Máte jiný problém? Vyberte...

Články

Domácí sérum na řasy

Dlouhé a husté řasy si přeje každá žena. Ovšem ne každé dala příroda do vínku takové řasy, se kterými se dá pracovat jenom lehkou úpravou. Někdy je třeba si pomoci jinak. Běžným způsobem je prodlužování, natáčení či nalepování. Ovšem pokud toužíte po trochu přirozeněji vypadajících řasách a přírodnější cestě, můžete si vytvořit vlastní podomácku vyrobené sérum, které pomůže tomu, aby vám rostly vaše vlastní řasy zdravě.Začít můžete například s levandulovým nebo cedrovým olejem. Tyto oleje podpoří růst vlasových folikul a to nejen na hlavě, ale právě třeba v řasách. Oleje jsou velmi příjemně vonící a uklidňující. Působí skvěle také na suchou pokožku a citlivou pleť. Odbornice vám potvrdí, že skvělý je také ricinový olej. Ten může být základem séra. Pak přidáte již výše zmíněné oleje. Spojení těchto olejů zařídí dostatečnou hydrataci.

Potřebovat budete určitě nějakou prázdnou lahvičku na řasenku a kartáček. Můžete zkusit vypreparovat štětečky z komerčních produktů nebo si můžete koupit nové v potřebách na tvoření. Ovšem musíte nejprve zjistit, zda je možné lahvičky od jiných produktů znovu použít - otevřít a vyčistit. Výrobci někdy záměrně blokují možnost obaly od produktů znovu využít. Použít můžete i obyčejný flakonek, ovšem budete jej muset otírat, protože tam chybí stírací část.

Lahvičku pak naplňte ricinovým olejem ze 3/4. Dále přidáte 2 kapky esenciálního leje z levandule a 2 kapky esenciálního oleje z cedrového dřeva. Ideální je kapátko - třeba od Nasivinu. Vše uzavřete a jemně protřepejte. Toto sérum je vhodné aplikovat každý večer před spaním.

Efekt tohoto séra uvidíte už po 1 - 3 měsících. Dávejte si při aplikaci pozor, abyste si nedali oleje přímo do očí.

Není to ovšem jediný způsob, jak pomoci svým řasám. Abyste zvýšili účinnost těchto olejů, je vhodné doplnit svou péči o prevenci řídnutí řas. Řídnutí může souviset s životní situací - těhotenství, kojení, přechod atd. Maska vám pomůže. V této masce smícháte řepkový olej ve stejném poměru s šípkovým olejem a mrkvovou šťávou. Tato směs stimuluje růst řas a stará se o jejich pružnost a odolnost. Černý čaj s ricinovým olejem pak zajistí, aby řasy měly černou barvu a byly opticky delší. Stačí pytlík s černým čajem zalít horkou vodou, louhovat a pak kápnout kapku oleje. Pak přiložíte na oko a vydržíte 15 minut.

Zvolit můžete i tradiční metody. Taková kolečka okurky potřená směsí olivového oleje s mandlovým olejem (či broskvovým) pomůže při boji s nevzhlednými vráskami kolem očí.

Bojovat můžete i vnitřně. To, co jíte a jaký je váš životní styl ovlivňuje, jak vypadáte, včetně hustoty a délky řas. Pro silné řasy je nezbytné, abys výživa měla dostatečný obsah proteinů. Vhodná jsou semínka, protože navíc obsahují také minerály a vitamíny jako je A, D a E. Zařaďte celozrnné pečivo a slunečnicový olej. Nenasycené tuky totiž přispívají k tvorbě keratinu. Tím, že si ho vaše tělo vytvoří samo nebudete muset kupovat drahé doplňky stravy. Poděkují vám nejen vlasy a řasy, ale také vaše šlachy a klouby.

přidáno 24.6.2021